Na jakim etapie budowy ocieplić dach?

Wielu klientów na wycenie zadaje nam to samo pytanie "Na jakim etapie budowy powinienem ocieplić dach?". Śpieszymy z odpowiedzią! 

Głównie wątpliwość dotyczy w jakiej kolejności wykonać posadzki, tynki i ocieplenie dachu. Ocieplić dach najlepiej po wykonaniu tynków i posadzek. Trzeba dać im czas na wyschnięcie, ponieważ podczas schnięcia posadzki i tynki oddają bardzo dużo wody. Nie chcemy, aby ta woda przez długi czas utrzymała się w konstrukcji dachu, a wykonana już izolacja tę wodę by "przytrzymała". 
Przed wykonaniem ocieplenia pianą PUR bardzo ważne, aby Wykonawca skontrolował wilgotność konstrukcji dachu. Drewno nie może być mokre, zagrzybiałe albo pełne korników. Jeśli Wykonawcę nie interesuje wilgotność dachu, a proponuje szybki termin realizacji (nawet na możliwie mokrym dachu) to powinna zaświecić Ci się czerwona lampka! Nie idź w to, może Cię to wiele kosztować. Każdy Wykonawca izolacji natryskowych powinien mieć przy sobie na oględzinach miernik wiloci! 

Czasami nasi klienci mają ogromny problem - zrobili tynki za późno i przyszedł mróz. Jak je uratować przed zmarznięciem? W takim przypadku rekomendujemy zaślepienie wlotów, wstawienie osuszacza i nagrzewnicy. Osuszacz i nagrzewnicę można wypożyczyć w praktycznie każdej wypożyczalni sprzętu budowlanego. Ważne jednak, aby nie grzać nagrzewnicami gazowymi! 
Kiedy tynki i posadzki są suche sprawdzamy czy konstrukcja dachu jest gotowa na aplikację. Jeśli tak to możemy przystąpić do ocieplenia dachu pianą PUR. Przed aplikacją konieczne jest zamontowanie wieszaków pod zabudowę GK, nie martw się, zrobimy to w cenie ;). 

TO DO DZIEŁA! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

NASZA BAZA

Spokojna 9

Marki

05-270

Polska

WYŚLIJ NAM MAILA
ALBO ZADZWOŃ!