Ile kosztuje ocieplenie poddasza? Co wpływa na cene ocieplenia pianą PUR?

Podczas wyboru Wykonawcy ocieplenia dachu nasi Klienci często spotykają się z dużą rozbieżnością cen. Skąd te różnice? Jaka oferta będzie najlepsza? Ile trzeba zapłacić, abu otrzymać najwyższą jakość w najlepszej cenie? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć. 

Szukasz sprawdzonego Wykonawcy izolacji natryskowych?

NASZA BAZA:

SPOKOJNA 9, MARKI 05-270

NAPISZ DO NAS:
ZADZWOŃ:

1. Cena zależy od grubości izolacji

Głównym czynnikiem wpływającym na cene jest grubość izolacji. Dla domów, których pozwolenie zostało wydane w 2021r. grubością spełniającą wymogi jest 25cm (przy lambdzie piany 0,037). Zalecamy, aby w pomieszczeniach użytkowych grubość izolacji nie była mniejsza niz 20cm. W roku 2021 cena ocieplenia pianą PUR zmienia się dynamicznie, dlatego nie warto zwlekać z ociepleniem swojego dachu.

2. Cena zależy od klasy palności piany PUR

Piany PUR dzielimy na dwie klasy palności: piany klasy palności F i piany klasy palności E. Piany klasy palności F to piany palne, nie zalecamy ich użytkowania w budynkach mieszkalnych. Piany klasy palności E to piany samogasnące, nie rozprzestrzeniające ognia. Różnica w cenie między tymi pianami w zależności od grubości będzie wynosiła 3-5zł/m2. Oczywiście, piany palne są tańsze. 

3. Cena zależy od producenta piany 

W swojej ofercie mamy zarówno piany polskie jak i zagraniczne. Piany zagraniczne są na ogół ok. 10zł/m2 droższe. Naszym zdaniem jednak za tą wyższą ceną nie idzie wyższa jakość produktu, dlatego naszym klientom polecamy wybór polskich pian certyfikowanych producentów. Wyższa cena pian zagranicznych wynika głównie z wyższych kosztów produkcji i transportu. Jeśli Wykonawca izolacji natryskowych proponuje Ci zadziwiajaco niską cenę to powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Może to świadczyć o tym, że proponowany przez niego materiał nie jest certyfikowany (koniecznie poproś o dokumenty piany!) lub materiał, który Ci oferuje stracił termin ważności. 

4. Cena zależy od metrażu

Metraż wpływa na cene wykonania usługi. Zlecenia do 50m2 wyceniane są indywidualnie. 

5. Cena zależy od sposobu aplikacji - piana powinna być aplikowana warstwowo! 

Dzięki temu, że piana PUR aplikowana jest warstwowo odchyły w grubości izolacji na całej powierzchni nie są duże. Oczywiście, powierzchnia piany nie jest idealnie równa (nie oczekuj efektu jak przy tynkach lub posadzkach), jednak doświadczony aplikator izolacji natryskowych jest w stanie położyć piane PUR z odchyłami ok.3cm, taki efekt uzyskać można jedynie, jeśli piana "kładziona" jest na warstwy. Niestety, wiele razy spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy Wykonawcy aplikowali pianę na jedną warstwę. W takich sytuacjach odchyły sięgają często nawet 10cm! Nie jest to właściwe wykonanie izolacji.

6. Cena zależy od geometrii dachu

Przy dachach o skomplikowanej konstrukcji cena może być delikatnie wyższa niż przy dachach dwuspadowych. Różnica na ogół nie jest duża, wynosi ok. 2-3 zł/m2.

7. Cena zależy od doświadczenia firmy

Nawet najlepszej jakości materiał nie poradzi sobie ze słabą jakością wykonania, dlatego wybór doświadczonego Wykonawcy jest najważniejszy. Prawidłowe przetworzenie piany, dokladność i doświadczenie zagwarantuje Ci najlepszy efekt. 

8. Prąd - czy jest uwzględniony w cenie?

Działamy na własnym agregacie, nie pobieramy prądu od Inwestora. Dużo firm podczas wykonywania ocieplenia dachu działa na prądzie Inwestora. U Nas nie musisz martiwić się rachunkiem po wykonaniu izolacji pianą PUR. 

OFERUJEMY DARMOWE DORADZTWO I WYCENE! JEŚLI NIE WIESZ JAKA GRUBOŚĆ IZOLACJI PIANĄ PUR BĘDZIE NAJLEPSZA W TWOIM PRZYPADKU, NIE WIESZ JAKI PRODUKT BĘDZIE NAJLEPSZY - ZADZWOŃ DO NAS - DORADZIMY!