Jest to niezbędny element każdego ocieplonego poddasza użytkowego. Instalowana po profilach – w wypadku zabudowy GK, najpierw montowane są wieszaki i pianka, później profile, po których montowana jest folia paroizolacyjna przykrywana płytą GK. Zatrzymuje ona parę wodną powstającą wewnątrz domu. Jest elastyczna i łatwa w montażu, zapobiega stratom ciepła spowodowanym swobodną cyrkulacją powietrza.

Czy warto montować folię paroizolacyjną po pianie?

Potocznie nazywane są paroszczelnymi, chociaż nie do końca są w pełni szczelne. Niemniej jednak, paroprzepuszczalność wyrobów wynosi jedynie 0,5 g/m2/dobę. Dokładne parametry wyrobów są tak dobrane, by folia paroizolacyjna stanowiła barierę dla pary wodnej powstającej wewnątrz domu. Dzięki temu jest ona w stanie zapewnić ochronę konstrukcji dachu i izolacji cieplnej przez zawilgoceniem.

Jaką folię paroizolacyjną wybrać?

To niezbędne elementy każdego ocieplanego poddasza użytkowego. Stosowane pomiędzy ociepleniem, a płytami gipsowo-kartonowymi, zatrzymują parę, dzięki czemu nie przedostaje się ona do przegrody dachowej i nie zawilgaca ani znajdującej się tam izolacji, ani drewnianych krokwi. Ponadto, z powodzeniem stosowana jest również do izolowania dachów płaskich, a nawet uszczelniania ścian.

Bywają białe, niebieskie czy zielone, niemniej jednak najczęściej spotykane są żółte. Istnieją również folie paroizolacyjne zbrojone siatką z tworzywa sztucznego lub wyposażone w cienką warstwę folii aluminiowej. Folia aluminiowa odbija ciepło, przez co pomaga zatrzymać je w pomieszczeniu. Folie paroizolacyjne wielowarstwowe mogą zatem wspomagać termoizolację w domu. Ponadto, modele paroizolacyjne w odróżnieniu od paroprzepuszczalnych są miękkie i gładkie. 

Jeśli chodzi o parametry, to są one zawarte w danych technicznych na etykietach. Należy zwrócić uwagę m.in. na paropszczpuszczalność i odwrotnie do niej proporcjonalny współczynnik Sd. Jeśli chodzi o paroprzepuszczalność, to im mniej ona wynosi, tym lepiej, natomiast w wypadku współczynnika Sd, musi być on jak najwyższy (wynosi nawet 100m). Warto również sprawdzić grubość i gramaturę materiału, a także odporność na rozrywanie w obu kierunkach (im wyższa, tym mocniejsza).

To do dzieła! Skontaktuj się z nami!NASZA BAZA
SPOKOJNA 9

MARKI k. Warszawy, woj. mazowieckie

05-270

Polska


WYŚLIJ NAM MAILA...


ALBO ZADZWOŃ!
691230391